Choroba alkoholowa należy do grupy chorób psychosomatycznych.

5 lutego, 2021 0 przez admin

Choroba alkoholowa albo mówiąc inaczej, alkoholizm należy do chorób psychosomatycznych. Spotyka ludzi bez względu na płeć, wiek, status społeczny czy majątkowy. Rezultatem tego zaburzenia jest spożywanie alkoholu, czyli psychoaktywnej substancji z bardzo dużą częstotliwościową a także w zatrważających porcjach. W naszej kulturze czy społeczeństwie spotykamy wyjątkowe przyzwolenie na nadmierne spożywanie różnego typu alkoholu. Kto z nas wyobraża sobie huczną uroczystość w gronie rodzinnym albo wesele, imprezę na sylwestra bez grama alkoholu?

Pewnie niewielu, ale ważnym jest uświadomić sobie, kiedy mamy z tym problem i od razu zareagować. Wyróżniamy trzy najczęstsze powody popadnięcia w alkoholizm: genetyczne, psychologiczne a ponadto społeczno-ekonomiczne. Leczenie alkoholizmu jest nieprostym a także trwającym długi czas procesem. Wymaga dużej pracy oraz zaangażowania, zarówno ze strony uzależnionego, jak i eksperta ds. uzależnień, który to kontroluje cały proces wychodzenia ze stanu uzależnienia swojego pacjenta. Jedną z metod leczenia jest tak zwana wszywka alkoholowa Lublin. To lek pod postacią pigułki, który powinien zostać umieszczony pod skórą. Medycyna proponuje także wszywki pod postacią tabletek doustnych, jakie zażywać powinno się raz na dobę.

Jej działanie jest oparte na produkcji substancji, która zakłóca metabolizm alkoholu, co powoduje bardzo nieprzyjemne skutki po wypiciu alkoholu, do jakich należą wymioty, zawroty głowy, uczucie gorąca, kołatanie serca. Może to też być zagrożeniem dla naszego życia. Powinniśmy pamiętać, że wykorzystanie wszywki nie wyleczy nas z alkoholizmu, jest tylko pomocą doraźną. Najważniejsze to wywołać u osoby uzależnionej antypatię do sięgania po alkohol.