Wraz z wiekiem często zaczynają niedomagać różnorodne części naszego ciała.

11 czerwca, 2020 0 przez admin

Wraz z starzeniem się organizmu częstokroć zaczynają niedomagać różne części naszego ciała stwarzając mało przyjemne niedogodności. Jedną z najczęstszych jest powolna utrata lub pogorszenie zdolności słyszenia na skutek przemian które mają miejsce w uchu. Jest to niezwykle częsta przypadłość i nie wolno jej lekceważyć, dlatego że może przyczynić się do trwałej głuchoty.

W tak zaistniałej okoliczności powinno się jak najprędzej wybrać się do poradni, w której przyjmuje laryngolog i wykonać szczegółowe badania słuchu. Badania tego typu nie mocno inwazyjne, a pomagają ustalić, co jest podstawową przyczyną pogorszenia słuchu oraz czy potrzebny będzie aparat słuchowy gniezno. Ignorowanie problemów ze słuchem nie tylko powoduje zmniejszenie komfortu naszego życia, niemniej jednak często może być wyjątkowo niebezpieczne. W życiu codziennym powoduje brak możliwości odbierania np. sygnałów alarmowych: klaksonów pojazdów, krzyków, gwizdka czajnika itd. Starsze osoby powinny w szczególności troszczyć się o systematyczne kontrole słuchu.

W przychodniach zdrowia publicznego specjalista laryngolog badanie słuchu wykonuje za darmo w ramach NFZ. Niewątpliwie warto się im poddać, dlatego, że niemożność należytego odbierania dźwięków z otoczenia ma wpływ też na pogorszenie samopoczucia oraz stanu psychicznego. Takie jednostki często unikają towarzystwa, wstydzą się, że powinny zakładać aparat. W miarę szybko przeprowadzone badania i odpowiednia diagnostyka mogą pomóc utrzymać prawidłowy poziom słuchu na jak najdłuższy okres.