Decyzja o rozejściu się i rozwodzie wydaje się być jedynym dobrym rozwiązaniem.

9 marca, 2021 0 przez admin

W pewnym momencie życia możemy potrzebować pomocy w kwestii prawnej. Jedną z wielu sytuacji, jaka bez pomocy prawnika się nie obejdzie, z pewnością jest rozwód. Gdy pożycie małżeńskie kończy się z powodu niewierności jednej ze stron, używania przemocy fizycznej, alkoholu czy różnych innych, poważnych powodów, potrzebujemy pomocy doświadczonego prawnika.

 

Radca prawny na pewno pomoże nam w kwestii tego, czego możemy wymagać od byłego małżonka, ażeby mogło się to skończyć bez niechcianych problemów, natomiast adwokat ma za zadanie reprezentować nas w sądzie w trakcie rozprawy, naprowadzi nas na to co powinniśmy mówić, ażeby nasze zeznania były w 100% wiarygodne, a przy rozwodzie z orzeczeniem o winie adwokat pomoże nam udowodnić, iż wina leży po drugiej stronie i to ona lub on jest odpowiedzialna albo odpowiedzialny za rozpad małżeństwa. Miejscem pracy adwokata jest kancelaria prawna dlatego właśnie tam należy się udać, gdy chcemy, ażeby to ten fachowiec reprezentował nas podczas rozprawy rozwodowej. Rozwody to wyjątkowo wyczerpujący czas dla każdego człowieka, który był przekonany, iż wielka miłość przezwycięży każde trudności, jednak stało się inaczej. Ze względu na powód, z jakiego osoby decydują się rozejść, odcięcie się od naszego partnera wydaje się być… najlepszym rozwiązaniem.

 

Bardzo często niestety jest tak, iż osoba, którą poznaliśmy zmienia się w zaskakujący sposób, unieszczęśliwia nas oraz ogranicza. Na początek myślimy, że to normalne, ponieważ każdy zachowuje się inaczej presją kłopotów w miejscu pracy, złego humoru czy też innego nieistotnego powodu. Niemniej jednak kiedy sytuacja powtarza się nagminnie, dochodzimy do wniosku, iż chyba zakochaliśmy się w innym człowieku. A szalę przeważyć może wspomniana wcześniej zdrada, alkoholizm, czy nawet stosowana przemoc wobec drugiej strony, a nawet dzieci. Wtedy podjęcie decyzji o rozwodzie zdaje się być jedynym właściwym wyjściem.

 

Źrodło: https://krmp.pl/specjalizacje/porady-telefoniczne/