Kamieniarstwo jest rzemiosłem polegającym na wydobywaniu kamienia, jako materiału.

6 lutego, 2021 0 przez admin

Praca to taka aktywność, która ma doprowadzić do stworzenie dobra. Wykonywaną przez nas pracę możemy podzielić na prace umysłową i pracę fizyczną. Praca fizyczna opiera się na wykorzystaniu własnych mięśni do zrobienia określonej rzeczy.
Częstokroć to bardzo ciężka praca, jak na przykład wówczas, gdy miejscem zatrudnienia jest zakład kamieniarski. Branża kamieniarska jest rzemiosłem , które polega na na wydobywaniu kamienia, jako materiału i obróbce kamienia. Taki surowiec po odpowiedniej obróbce zostanie użyty do stworzenia różnorakich sprzętów zarówno ozdobnych jak i użytkowych. Robota w kamieniołomach należy do najcięższych prac. Z tego powodu przyszły pracownik powinien charakteryzować się dobrym zdrowiem fizycznym, jak i powinien mieć stosowne wykształcenie uzyskane w zawodówce, albo ukończony zawodowy kurs.
Pretendent na stanowisko kamieniarza powinien mieć kwalifikacje obsługiwania maszyn a także różnorakich innych urządzeń, które ułatwiają pracę w tej branży. Gdyż kamieniarze pracujący w kamieniołomach zajmują się wydobywaniem bloków skalnych z pomocą maszyn i kolejno poddają je obróbce też przy pomocy różnych specjalistycznych urządzeń. Bloki z kamienia cięte są na płyty a potem polerowane dla połysku. Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie kamieniarskim są produkowane różnorodne elementy budowlane i tu częstokroć używane są tzw. skały osadowe. Kamieniarz tworzy również nagrobki.