Kampery kojarzą się z rodzinnymi wakacjami na amerykańskich trasach.

29 stycznia, 2021 0 przez admin

Podróże w teraźniejszych czasach to już przywilej wielu, nie jak dawniej, wybranych. Mamy możliwość się wybierać w rozmaite strony, zaś ograniczają nas jedynie czas, pieniądze oraz wyobraźnia. Jednym z ekonomiczniejszych i bardziej ekscytujących możliwości podróżowania jest podróżowanie „na własną rękę”, bez udziału oraz prowizji biur turystycznych, z własnoręcznie wyznaczonymi drogami na mapie, z wynajętym lub swoim własnym transportem, w doborowym towarzystwie albo jako samotny wilk, najlepiej z noclegiem w hostelu, pod namiotem lub w kamperze.

 

Kamper jest doskonałym połączeniem dwóch najważniejszych i niezbędnych rzeczy każdej podróży – jest to środek transportu oraz nocleg. Kampery kojarzymy zazwyczaj z rodzinnymi wakacjami na amerykańskich trasach ciągnących się w pobliżu piaszczystych pustkowi, jak przeważnie pokazywane to jest w amerykańskich filmach. Kampery nie są tak silną częścią kultury Europy, lecz znalazły swoje miejsce we współczesnych standardach podróżowania. Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy opłaca nam się zakupić albo choćby wypożyczyć taki kamper, należy zwrócić uwagę na parę spraw.

 

Po pierwsze grupa podróżuje kamperem powinna mieć choćby jednego doświadczonego kierowcę z prawem jazdy kategorii B (dla samochodów do 3,5 ton) lub kat. C/C1 (dla samochodów pow. trzech,pięć t). Potem powinno się dowiedzieć, czy infrastruktura drogowa w miejscu, do jakiego się wybieramy, jest odpowiednia dla kampera. Ostatni punkt to warunki pogodowe – w przypadku zimowych podróży dużo lepiej sprawdzą się kampery z dodatkową izolacją.