Mocno przesuszone części naszej skóry potrafią się łuszczyć.

18 lutego, 2021 0 przez admin

Cera sucha jest typem skóry, jakiej jawnie brakuje nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje gładkości. Bliżej jej do nieregularnej i chropowatej skorupki, jaka jest dość nieprzyjemna w dotyku. Bardzo przesuszone partie naszej skóry mogą się również łuszczyć. W bardzo wielu przypadkach dochodzi do tego na brodzie a także w okolicach skrzydełek nosa. Cerę suchą łatwo możemy podrażnić, więc w tym przypadku jest wskazane stosowanie bardzo delikatnych oraz przebadanych pod kątem dermatologicznym środków do pielęgnacji.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnowania skóry suchej, wrażliwej a także delikatnej, z pewnością okażą się w tym przypadku świetnym wyjściem. Powinniśmy poszukiwać ich jednak w sprawdzonych punktach. Poniektóre drogerie mają często specjalne działy z środkami naturalnymi, natomiast większą ich liczbę mamy możliwość znaleźć w internecie, sklepach z produktami naturalnymi oraz punktach zielarskich. Szukając środków do pielęgnowania suchej cery, z pewnością powinno się patrzeć na ich skład oraz zwracać na to szczególną uwagę. Powinny wystąpić w nich substancje o działaniu zarówno nawilżającym oraz natłuszczającym, jak również ochronnym.

 

Bardzo dobry środek do suchej skóry musi ochraniać ją przed niebezpiecznym wpływem słońca, oznacza to, że powinien zawierać wysokie przeciwsłoneczne filtry. Wbrew pozorom tego typu ochronę trzeba zapewnić swojemu ciału nie tylko w trakcie wakacji, ponieważ pomimo tego, że latem i wiosną słońce faktycznie najbardziej nam dokucza a także ma najsilniejsze działanie, to jednakże nie możemy powiedzieć, iż jakimś cudem jesienią czy zimą słońce przestaje oddziaływać na skórę. Nawet jeżeli nie czujemy tego na co dzieńpowinniśmy o tym wiedzieć. Nadmierne opalanie naszej skóry szkodzi jej. W szczególności posiadaczki oraz właściciele suchej skóry powinni dzień w dzień stosować produkty z wysokim filtrem, jakie zagwarantują im prawidłową ochronę przed promieniami słonecznymi. Kosmetyki naturalne dla facetów coraz częściej wzbogacane są tego typu związkami, bo panowie również przejmują się wszakże swoim wyglądem oraz próbują go cały czas poprawiać. Obecne na rynku kosmetyki do suchej cery powinny również chronić tę skórę przed wszelkimi innymi czynnikami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi i nie tylko związanymi z promieniowaniem słonecznym.

 

Na mocno wysuszona skórę źle zadziałają nawet te substancje, jakie na co dzień występują w środowisku i w powietrzu. Tak samo złym, a może nieco gorszym oddziaływaniem na naszą skórę wykazują się wolne rodniki. Musimy się przed nimi rozsądnie chronić a także w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają kosmetyki naturalne , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina A bądź witamina E i C jak również cynk lub selen.

 

Zimą należy również dodatkowo natłuszczać naszą skórę, by w ten sposób jeszcze mocniej ją ochronić. Dzięki temu nie będzie ona aż tak niezwykle podatna na niszczące działanie mrozu czy silnego wiatru.