Nad miasteczkiem wznoszą się cudowne lasy, które niewątpliwie dbają o jak najlepszą jakość powietrza.

13 listopada, 2020 0 przez admin

Od długiego czasu marzy Ci się wypoczynek gdzieś w górach, ale bardzo boisz się tłumów oraz tłoku? Wspaniałym pomysłem będzie pobyt w Rabce-Zdrój, miejsce znane z świetnych atrakcji zarówno latem jak i w trakcie zimy. To nieduża malownicza miejscowość położona w woj. małopolskim, w pięknej kotlinie rabczańskiej u podnóża równie pięknych Gorców i Pasma Babiogórskiego. Nad miasteczkiem unoszą się cudowne lasy, które niewątpliwie dbają o jak najlepszą jakość powietrza a także zabezpieczają miasteczko przed chłodnym wiatrem – co znaczy, iż zimy są tu bardzo łagodne.

 

Poza licznymi szlakami turystycznymi i świetnymi zabytkami kultury zagórzańskiej, miasteczko słynie szczególnie z ponad 100 letniego uzdrowiska, które przede wszystkim specjalizuje się w chorobach oddechowych i alergii. Znajdziemy tutaj też od pewnego czasu słynną tężnie solankową – znakomitą i naturalną inhalacje do której używa się przede wszystkim solanki jodowo-bromowe. Ciekawą atrakcją jest także wszystkim znany Park Rozrywki Rabkoland, który oczaruje zwłaszcza najmłodszych wczasowiczów. Czy będziesz nudził się tu w czasie zimy? Ależ skąd. W Rabce Zdrój znajdują się liczne wyciągi i trasy narciarskie, znakomita wieża widokowa a oprócz tego Centrum dowodnictwa Świętego Mikołaja.
Należy zatem zaciekawić się tym, co oferują nam domy z bala Rabka Zdrój. Głównie są to miejsca noclegowe dostępne przez cały rok, co znaczy, iż w sezonie zimowym pomieszczenia są ogrzewane. Z racji, że jest to niezbyt duże miasteczko – obiekty zlokalizowane są w bardzo cichych i spokojnych okolicach,  zazwyczaj z wspaniałymi widokami przykładowo na Babią Górę. Często wyjeżdża się na urlop z myślami, ażeby spędzić swój czas na świeżym i zdrowym powietrzu – częstym walorem miejsc noclegowych w miejscowości Rabka Zdrój są zatem ciekawe place zabaw dla dzieci, miejsce na rozpalenie grilla lub ognisko, wielkie sady owocowe czy też także boiska.

Zapraszamy do zaznajomienia się z naszą ofertą.