Peptydy SARM w ostatnim czasie zdobyły ogromną popularność.

16 września, 2020 0 przez admin

Właściwie każdy, kto kiedyś interesował się sportem a także kulturystyką a do tego dążył do tego by mieć sportową sylwetkę, słyszał o różnych specyfikach , które wspomagały osiągnięcie takiej sylwetki. Peptydy SARM są takimi właśnie środkami, które to w ostatnim czasie zdobyły ogromną popularność. Czy można je stosować całkowicie bezpiecznie, bez skutków ubocznych?

 

Najpierw dowiedzmy się czym tak naprawdę są peptydy SARMy. Z j. ang. to skrót od „Selective Androgen Receptor Modulators”, co znaczy selektywny modulator receptorów androgenowych. Działanie tych peptydów tak samo jak w przypadku sterydów tj. testosteron ma charakter anaboliczny, lecz co istotne rezultaty androgenne w przypadku peptydów SARM są dużo mniejsze.

 

To niewątpliwie ogromna ulga dla tych ludzi, którzy martwią się o kwestie hormonalne a także ginekomastię. Ponadto co interesujące, peptydy SARMy tak samo jak testosteron wzmocnią a także wyeksponują mięśnie oraz sprawią, iż nasze kości staną się mocniejsze oraz dodadzą sił, ale nie musimy się przy nich obawiać takowych niechcianych efektów ubocznych jak np. obniżenie głosu czy pojawienie się zmian skórnych. Sięgając po peptydy SARMy w większości zastanawiamy się, czy ich zażywanie nie odbije się negatywnie na naszym zdrowiu. Jak słusznie zauważają naukowcy, najważniejsze to zażywanie ich pod doświadczonym okiem eksperta, który właściwie ustali nam dawki i zatroszczy się o to, by do minimum ograniczyć efekty uboczne. Tak więc peptydy SARM są doskonałym wyjściem dla ludzi marzących o sportowej sylwetce. Należy jedynie mieć na uwadze ich bezpieczne zażywanie oraz kupować je u sprawdzonych osób.