Powinniśmy mieć w życiu możliwość rozwoju.

30 lipca, 2020 0 przez admin

Obecnie bardzo duża liczba obywateli naszego kraju mieszka w innym kraju. Obywateli polski możemy spotkać praktycznie na każdym kroku. Opuszczamy Polskę by szukać pieniędzy i wyższego poziomu życia. Bardzo wielu z nas pojechało do Szwecji i tam zostało na stałe. Szybko spostrzegliśmy, że życie w tym kraju jest prostsze. W Szwecji kierowanie swoją firmą jest łatwiejsze niżeli na terenie Polski.

 

Oczywiście nie znaczy to, iż każdy osiągnie sukces jeżeli postanowi założyć swoją firmę. Dla Polaków firma Szwecja także może okazać się zagmatwana, ponieważ nie znamy się na tym i nie zawsze aż tak dobrze znamy język oraz dodatkowo prawo, jakie obowiązuje w państwie, w którym chcemy rozpocząć swoją działalność. Dlatego też często zatrudniamy do tego zadania adekwatną osobę, która to bardzo dobrze zna księgowość a także prawo. Postępując w ten sposób niczym się nie martwimy, ponieważ księgowy wykona wszystko za nas.

 

W przypadku Szwecji nie musimy się również martwić tym, że będziemy zmuszeni płacić duży podatek. W Szwecji próg podatkowy jest tak wysoki, że naprawdę bardzo trudno jest płacić wysokie podatki. W Polsce jest niestety zupełnie inaczej. W Polsce musimy oddać państwu podatek praktycznie od każdej złotówki, a obowiązujący próg podatkowy jest na tyle niski, iż nawet działalności jednoosobowe szybko go przekraczają. Osoby, które zdecydowały się prowadzić korporację w Szwecji niezmiernie cenią sobie takie rozwiązanie. Dzięki temu mogą się rozwijać a także posiadają większą szansę sukcesu niżeli w Polsce. Właśnie dlatego firma Szwecja cieszy się sporym zainteresowaniem w gronie naszych rodaków. Coraz częściej zdarza się, że decydujemy się na założenie działalności w Szwecji, a proponowane usługi realizujemy w Polsce.

 

W ten ciekawy sposób możemy zarobić dużo więcej, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni oddawać czasem większości naszych pieniędzy państwu. Na pewno w Polsce żyłoby się znacznie lepiej gdybyśmy mieli możliwość łatwiejszego prowadzenia swojej działalności. Obecnie jesteśmy zmuszeni płacić bardzo wysokie podatki oraz obowiązkowe ubezpieczenia, zatem prowadzenie firmy na terenie Polski wcale nie jest łatwe. Znacznie łatwiej mają biznesmeni, którzy zdecydowali się na założenie swojej korporacji w innym kraju. Mają oni spokojniejsze życie a także mogą sobie na więcej pozwolić. W naszym państwie księgowość jest bardzo zagmatwana toteż przedsiębiorca musi się pilnować na każdym kroku, żeby nie musieć płacić dodatkowych pieniędzy. W pozostałych krajach jest całkiem inaczej a zamiast na przepisach prawnych przedsiębiorca może się skupić na rozwoju prywatnej działalności. Jeśli Szwecja wam się podoba, to może należy pomyśleć o tym, by właśnie tam otworzyć firmę.

 

Całkiem możliwe, że Szwecja stanie się dla nas domem i nie będziemy chcieli już wracać. Czasem tego typu rozwiązanie jest dla nas najlepsze. Musimy mieć bowiem w życiu szansę rozwijania się, a w Polsce nie zawsze jest to możliwe. Tutaj żyje się lepiej ludziom, którzy nie mają motywacji by się rozwijać i nie mają własnego zdania. Przedsiębiorcy w bardzo wielu przypadkach mają różne problemy a bez wątpienia nie jest to dla nich miłe.