Słoneczne plaże, krystalicznie czysta woda, bardzo wysoka temperatura, brak ciepłych ciuchów w swych torbach podróżnych.

26 sierpnia, 2020 0 przez admin

Zbliża się okres letni, a Ty nie masz zielonego pojęcia dokąd w tym roku wybrać się na wakacje? Kochasz morze, a nasze morze bałtyckie Ci się znudziło? Tęsknisz za niesamowitymi widokami? Czy chciałbyś kąpać się w morzu z widokiem na góry? Pragniesz poznać ciekawą kulturę oraz obyczaje? Właśnie mamy dla Ciebie świetną propozycję na wakacje- Chorwacja.

Chorwacja leży na granicy środkowej europy i Europy Południowej, położona nad morzem Adriatyckim, pozwalająca na wymarzony wypoczynek na upragnionych a także od dawna wyczekiwanych wakacjach.

Żwirkowe plaże, czysta woda, bardzo wysoka temperatura powietrza, totalny brak ciepłych ciuchów w swych torbach podróżnych- właśnie o tym każdy marzy w czasie wakacji. Bez względu czy wybierzesz Szybernik, Dubrownik czy cudowny Zagrzeb- wszelkie turystyczne miejscowości posiadają coś znakomitego do zaproponowania! Co ciekawe, województwo śląskie z tym przepięknym krajem dzieli wyłącznie ok. 900 km, dlatego fajnie jest się wybrać samochodem do Chorwacji – dojazd zajmie ciut więcej niż dojazd nad Bałtyk (z woj. śląskiego).

Zależnie od doboru trasy będziesz mógł po drodze zobaczyć: Czechy, Austrię, Słowenię bądź Słowację a dodatkowo Węgry i tym samym wzbogacić swe zasoby kulturowe. Relaksując się więc na wakacjach, z niesamowitym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie zobaczyć całe mnóstwo interesujących miejsc.

Natomiast, jeśli wybierzesz przejazd autem do Chorwacji musisz przyswoić parę wskazówek, które okazać się mogą przydatne.

Pamiętaj o winietach! Bez względu czy będziesz przejeżdżał przez Czechy, Austrię, Słowenię czy przez Słowację a także Węgry- w każdej z tych tras oczywiście nie ominie Cię wykupienie niezbędnych winiet. Potrzebne winietymożna kupić na przejściach granicznych, stacji benzynowej, a także w oddziałach PZM na terenie RP (tu jednakże zostanie naliczona prowizja). Należy pamiętać, że płacąc na przejściach granicznych zwykłą kartą zostaną naliczone koszty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja konieczne będzie pokazanie paszportu lub dowodu osobistego- Chorwacja nie należy do strefy Shengen. Jeśli planujesz pojechać do pięknego Dubrownika zabierz paszport- konieczny będzie przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, paszport uchroni Cię od nieprzyjemnych sytuacji.

Pamiętaj o przeglądzie technicznym własnego samochodu, zdołasz uniknąć dzięki temu zbędnych nerwów czy też wizyt w warsztacie samochodowym w czasie wypoczynku. Wspaniale jest także wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne- by nic Cię podczas długiej trasy nie zdołało zaskoczyć. Opcja dostania zastępczego auta jest de fakto kusząca! Weź pod uwagę, że przede wszystkim podróż powinna być całkowicie bezpieczna- dla Ciebie, dla Twojej rodziny, znajomych. Przecież po to jedziemy na urlop, żeby odpocząć, wyluzować się, spędzić miło czas, nieprawdaż? Jeśli natomiast braknie Ci benzyny spokojnie zatankujesz na stacjach znajdujących się przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Autor: travel-time.pl