Ten typ świec, w których wnętrze robi się z wosku, powolutku rozpoczyna opanowywać polski rynek.

3 lipca, 2020 0 przez admin

Ten rodzaj świec, w których wypełnienie wytwarza się z wosku, powoli zaczyna opanowywać rynek. Pomimo że niektórzy cały czas o nim nawet nigdzie nie słyszeli, na pewno należy zainteresować się tym towarem, ponieważ jest on w pełni eko, poprzez co jego produkcja nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Naturalne świece tworzone z wosku sojowego to znakomita alternatywa dla świec tradycyjnych parafinowych. Nie rozchodzi się tutaj już tylko o sprawy ekologiczne, chociaż one są bez wątpienia bardzo ważne.

Wosk z soi odróżnia się biodegradowalnością. Jest w 100% biodegradowalny, a to znaczy, iż rozkłada się samoistnie następnie w środowisku, nie zostawiając po sobie jakichkolwiek trujących odpadów. Może on być tym samym bezpiecznie stosowany dosłownie przez alergików lub jednostki które mają kłopoty z różnymi uczuleniami. Wosk sojowy nie zawiera żadnych trujących substancji. Jest całkowicie wolny od chemii, a dzięki temu w pełni bezpieczny dla środowiska, a także dla samego człowieka.

Świece sojowe proponują też swym użytkownikom coś ekstra – bardzo długi czas palenia. Naprawdę mogą palić się znacząco dłużej od swych parafinowych zamienników. Mówi się, że mają nawet dwukrotnie wyższą żywotność, dzięki czemu stają się jednocześnie świecami niezwykle ekonomicznymi. Jedna ogromna sojowa świeca bez problemu będzie się wypalać przez parę tygodni. Zdecydowanie lepiej zatem zainwestować swoje pieniądze w coś takiego, niż kupować dwie kiepskiej jakości świece parafinowe.