Do produkowania takich kabli wykorzystuje się miedź, stal bądź aluminium.

15 lipca, 2020 0 przez admin

Odpowiednio dopasowany kabel HDMI gwarantuje nam możliwość podłączenia się na przykład komputerem do naszego smart Tv, ale nie tylko ponieważ z techniki hdmi korzysta więcej sprzętów elektronicznych. Są to między innymi soundbary, rzutniki, konsole Playstation czy monitory. Wszystkie z tych sprzętów jesteśmy w stanie przyłączyć przy użyciu dedykowanego przewodu hdmi.

Do produkcji kabli HDMI wykorzystuje się miedź, stal bądź aluminium. Jak niewątpliwie się domyślasz te wykonane z aluminium związane są z bardzo złą jakością, natomiast wspaniałe to te zrobione z beztlenowej miedzi.W chwili obecnej możemy rozróżnić trzy typy przewodów hdmi, nazwijmy to 3 standardy:

1. Przewód HDMI 1.4 – przepustowość: 10,2 Gb/s, maksymalna jakość wideo: FullHD/60fps albo 4K/30fps, brak obsługi HDR.

2. Przewód HDMI 2.0 – przepustowość: 18 Gb/s, maks. jakość wideo: 4K/60fps, obsługa statycznego HDR.

3. Przewód HDMI 2.1 – przepustowość: 48 Gb/s, maks. jakość wideo: 4K/120fps lub 8K/120fps, obsługa dynamicznego HDR.

Długość kabel hdmi earc również posiada ogromne znaczenie. Zakłada się, iż długość do 5 metrów zapewnia generalnie brak straty jeśli chodzi o jakość. Warto mieć na uwadze ażeby ten kabel hdmi hdr nie był za krótki, dlatego, że może nasza instalacja elektryczna być zbyt sztywna, ani również zbyt długi ponieważ będziemy mogli się w taki przewód zaplątać, ponadto czym dłuższy będzie kabel tym znacznie zwiększamy możliwość utraty jakości przesyłania danych.

Drogi przewód nie zawsze oznacza lepszy ponieważ nie istotne że mamy „pozłacane” czy też „platynowe” końcówki takiego przewodu, znacznie ważniejszą informacją wpływającą na jakość będzie jednakże surowiec z którego jest on wykonany.