Odwodnienie liniowe monolityczne

16 czerwca, 2020 0 przez admin

Teraz podczas remontu albo aranżowania toalety warto zamontować odwodnienie liniowe monolityczne, mówiąc inaczej liniowy odpływ. Nie jest to nic innego jak specjalna rynienka montowana pod prysznicem, która jest odpowiedzialna za odpływanie zużytej wody do rur kanalizacyjnych. Przy takim montażu przeważnie ludzie decydują się na kafelkowe podłoże.

Za sprawą grawitacyjnemu odbiorowi wody nie tylko pod prysznicem, ale też w zjazdach do piwnicy, garażach i basenach. Odprowadzenie zużytej wody zachodzi pod listwą przez specjalny syfon. Przeważnie takie tunelowe odwodnienie zwane jest nie inaczej jak listwą odpływową, ponieważ pod taką listwą znajduje się naturalny albo wąski, wybudowany tunel, który odprowadza wodę do syfonu, a następnie do samej kanalizacji. Montaż takowych odpływów jest dopuszczalny w każdym dowolnym miejscu podłogi, czy to toalety (jako łazienkowa armatura), podłogi w garażu czy w rozmaitych publicznych miejscach, jak baseny a także prysznice w pływalniach. Częstokroć stosowane takie odwodnienie szczelinowe (liniowe) jest montowane w prysznicach, by ułatwić używanie poprzez jednostki niepełnosprawne, będące na wózku inwalidzkim albo wymagające siadania, wówczas nie potrzeba żadnych brodzików lub krawędzi.

Wszelkie detale niezbędne do montażu odpływu są wykonane ze stali nierdzewnej, to chroni przed korozją i gwarantuje nieustająco piękny wygląd. Listwę zwykle wąską a także podłużną można przykryć kafelkami albo zdecydować się na metalową z ozdobnymi elementami. Szeroki wybór listw odwodnienia umożliwia zachować design toalety i dostosować do aranżacji łazienki, czy też pomieszczenia garażowego.