Zarządzanie serwerami może odbywać się zdalnie.

10 listopada, 2020 0 przez admin

W informatyce funkcjonuje określenie tj. serwer VPS. To skrót anglojęzycznego terminu „Virtual Private Server”. Serwer VPS jest rozwiązaniem pośrednim między hostingiem współdzielonym a dedykowanym. Jest zazwyczaj stosowany przez rozbudowane serwisy i bardzo duże sklepy internetowe. To zwirtualizowany serwer dedykowany, który jest podzielony dzięki wirtualizacji na mniejsze wirtualne serwery.

 

Z punktu widzenia bezpieczeństwa binaryapps zapewnia pełną separację grup, która gwarantuje całkowicie niezależny dostęp do fizycznych zasobów sprzętowych. W ramach opieki administracyjnej nad serwerem każdego klienta, funkcjonuje tak zwana administracja serwerami. To działanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz ciągłości pracy powierzonych serwerów. Doświadczeni administratorzy potrafią kierować serwerami w dowolnej lokalizacji, wskazanej poprzez kontrahenta, także na innym kontynencie. Administracja serwerami może odbywać się również w sposób zdalny. Administrowane mogą być także serwery znajdujące się w popularnych chmurach. Administracja serwerami powinna zapewniać nieprzerwaną pracę systemów. W celu praktycznej oceny aktualnego stanu bezpieczeństwa danego systemu przeprowadzane są testy penetracyjne.

 

Te testy polegają na przeprowadzeniu kontrolowanego ataku na ten system a także przetestowaniu stopnia jego odporności na te ataki. Testy penetracyjne różnią się od włamania tym, że atakowana strona wyraża zgodę na tego typu działania. Testy penetracyjne umożliwiają zweryfikowanie aktualnego bezpieczeństwa systemu pod kątem próby włamania a także zabezpieczeń.