Coraz większą popularnością cieszą się szklane panele. To elementy wykończeniowe, które mogą podkreślić design pomieszczenia, bez względu na styl aranżacyjny, w jakim jest urządzone. Szklane panele mogą być umieszczane w łazienkach, korytarzach lub na frontach szaf i mebli kuchennych, tworząc oryginalną ozdobę i podkreślając ich charakter wnętrza. Panele szklane dobrane indywidualnie pod względem wymiarów i kolorystyki, wspaniale współgrają z pozostałymi elementami wyposażenia. Dobrze komponują się z naturalnymi surowcami z litego drewna, kryształów, stali, betonu architektonicznego, gresu czy cegły.

Zalety paneli ze szkła lakierowanego

 

Doskonałym rozwiązaniem architektonicznym jest wykorzystanie szkła lakierowanego na wymiar. To produkty wykończeniowe zastępujące tradycyjne kafelki w kuchni lub w łazience. Ich prosta forma i możliwość przycięcia na dowolny wymiar sprawiają, że można wkomponować je w dowolnie wybrane wnętrze, również posiadające przeszkody architektoniczne.

Szklane panele wykonane ze szkła lakierowanego to alternatywa popularnej glazury. Jest to materiał bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Z powodzeniem można wkomponować go w pomieszczeniach, gdzie na co dzień panują niekorzystne warunki zewnętrzne, w postaci pary wodnej i wilgoci.

Szkło lakierowane, które może być wykorzystane do stworzenia paneli szklanych, eliminuje problem zbędnych podziałów w postaci fug. Jedna gładka powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości, dzięki czemu prezentuje się zawsze schludnie i efektownie. Pielęgnacja tej powierzchni może odbywać się przy pomocy tradycyjnych środków przeznaczonych do mycia szyb, dostępnych w sprzedaży w każdym sklepie z chemią domową.

Gdzie można wykorzystać szkło lakierowane w wersji hartowanej i niehartowanej przeznaczone do wykonania paneli?

Niehartowane szkło Lacobel wykorzystywane do produkcji szklanych paneli, to materiał dostępny w kilkudziesięciu podstawowych kolorach, jak również w wersji matowej. Może on być wykorzystany w korytarzach, frontach szaf i mebli kuchennych, a także w łazienkach. Szkło lakierowane w wersji hartowanej najczęściej stosuje się w kuchni, pomiędzy szafkami kuchennymi. Jest to materiał wzmocniony w procesie hartowania, dzięki czemu jest odporny na działanie wysokiej temperatury, jak również wszelkiego typu naprężenia.

W zależności od szerokości szkła, panele wykonane z tego materiału, przeznaczone do wykańczania pomieszczeń, mają grubość od 5 do 6 mm. To szkło produkowane na wymiar, szlifowane, posiadające otwory na gniazdka elektryczne.

Panele ze szkła lakierowanego to produkty dostępne w palecie kolorów RAL /NCS. Do produkcji tego materiału stosuje się szkło odbarwione, którego odcień nie zmienia koloru lakieru. Jest on nanoszony od spodu szkła. W ten sposób uzyskuje się idealnie gładką, błyszczącą powierzchnię z wybranym kolorem.

Stylowy dodatek do pomieszczeń w stylu Glamour – panele ze szkła lakierowanego z opiłkami srebra lub złota

Na specjalne zamówienie możliwe jest również wykonanie paneli szklanych ze szkła lakierowanego z opiłkami srebra lub złota. To dobre rozwiązanie do pomieszczeń w stylu Glamour, gdzie dominują elementy błyszczące, meble i dekoracje zawierające wysoko polerowane metale, a także kryształy, w tym znane wszystkim i popularne w ostatnich latach kryształki Swarovskiego.

Panele ze szkła lakierowanego mogą znaleźć zastosowanie także w łazience. Dobrze komponują się z armaturą i ceramiką łazienkową podkreślając design wnętrza. Mogą znajdować się na ścianie, na przykład nieopodal wanny wolnostojącej. 

Zaletą paneli ze szkła lakierowanego z opiłkami srebra i złota jest łatwe i bezproblemowe czyszczenie, co zapobiega gromadzeniu się nieestetycznych osadów, zacieków i plam. Panele szklane, wykonane ze szkła lakierowanego, mogą też optycznie powiększyć łazienkę. To rozwiązanie dedykowane właścicielom domów i mieszkań, którzy posiadają wnętrza o niewielkim metrażu. Zastosowanie szkła lakierowanego umożliwia wyeksponowanie walorów przestrzeni, jak również jej optyczne powiększenie.

Szklane panele wykonane między innymi ze szkła lakierowanego mogą podkreślić istniejący design kuchni, korytarza, holu, łazienki czy frontów mebli i szaf. To materiał wykończeniowy dostępny w zróżnicowanej, bogatej kolorystyce, pasujący do każdego wnętrza.

źródło: szklarzokuniew.pl – zakład szklarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Całoroczne domki holenderskie – inwestycja na lata

Trudno jest zadbać o to, aby standardowy domek letniskowy przetrzymał próbę czasu.…

Jak pozbyć się karaluchów?

Karaluchy to owady, które mogą znajdować się zarówno w budynkach starszego typu,…

Stalowe balustrady ze szkłem od dobrego producenta

Balustrada ze stali nierdzewnej ze szkłem to dobry wybór, jeśli szukamy dobrej…

Jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?

Cześć! Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?…