Czy warto przyjmować suplementy? Argumenty za i przeciw

Coraz więcej z nas chętnie sięga po różnorodne suplementy diety. Tym samym wydajemy na nie coraz wyższe kwoty. Warto jednak zastanowić się, czy przyjmowanie suplementów jest faktycznie tak korzystne dla naszego zdrowia, jak mogłoby się to wydawać. Niewłaściwa suplementacja, przyjmowanie różnorodnych preparatów w innych dawkach niż zalecane może przynieść szkody. Czy warto przyjmować suplementy? Co to jest suplement diety? suplementy diety a leki – czym się różnią?

Co to są suplementy diety – suplementy diety opinie lekarzy

Każdy z nas powinien mieć bogatą dietę, przez  którą dostarczamy do organizmu wszystkie niezbędne składniki. Niestety najczęściej z różnych względów nie jest to możliwe – suplementy diety witaminy są  w takiej sytuacji ratunkiem. Jeżeli więc zastanawiasz się, czy suplementy są zdrowe, albo suplementy diety co to jest, jaka jest różnica między lekiem a suplementem diety, a także czy istnieje bezpieczna suplementacja, warto poznać rzeczowe argumenty w tym zakresie.

Suplementy diety a zdrowie – co to znaczy suplement diety, suplement diety a lek, suplement diety co to?

Różnica między lekiem a suplementem jest zasadnicza, suplementy diety to nie leki, są to dietetyczne środki spożywcze, które mają pomóc w suplementacji wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników.  Co to suplement diety, czyli  suplementy diety definicja, a raczej suplement diety definicja mówi jednoznacznie, że jest to skoncentrowane źródło, które zaopatruje nas w witaminy i minerały. Suplement diety witaminy co roku są coraz bardziej popularne. W 2019 roku wydaliśmy na nie w ciągu pierwszych 11 miesięcy prawie 3 i pół miliarda złotych. Argumenty przemawiające za tym, że każdy powinien przyjmować suplement diety odpowiedni dla siebie, jest taki, że powinniśmy próbować  uznać, że suplementacja to część diety (to podstawowa różnica – lek a suplement diety), a jej dobór powinien zależeć od różnych czynników – inne bowiem potrzebne są suplementy diety dla kobiet, a odmienne witaminy dla młodzieży, różne rodzaje suplementów przeznaczone są dla mężczyzn, czy dzieci.

Suplementy Warszawa,  czy suplementy diety działają – suplementy diety rodzaje

Niekiedy w naszych badaniach pojawiają się nieprawidłowości –  kwas foliowy powyżej normy, czy inne odstępstwa od przyjętych wskaźników mobilizują do przyjęcia suplementu. Przyjmowanie preparatów tego typu skłaniają do przemyśleń, co znaczy suplement diety oraz przede wszystkim, czy suplementy działają np. czy suplementy na stawy dzialaja. Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego jest wykonanie po określonym czasie przyjmowania preparatu badania kontrolnego i sprawdzenie, czy suplement sprawdził się w naszym przypadku. 

Jakie suplementy warto brać? Suplementy które działają (suplementy diety producent)

Warto pamiętać, że lek a suplement to dwa różne preparaty. Suplementy diety możemy wybrać sami, jeżeli jednak cierpimy na poważniejszą dolegliwość, zdrowe suplementy mogą okazać się niewystarczające. Niemal każdy z nas boryka się z niedoborem witaminy D, a także wielu innych, ważnych witamin, które zdecydowanie warto przyjmować w postaci suplementów.

Warto dbać o urozmaiconą, bogatą  dietę pełną ważnych składników. Warto jednak zapewnić sobie możliwość uzupełnienia niedoborów dzięki suplementom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Instalacje gazów medycznych w szpitalu

Instalacje gazów medycznych w szpitalu Tlen medyczny – jak go bezpiecznie zainstalować?…

Doppler aorty brzusznej – tłumaczymy, co można wykryć dzięki badaniu USG

Nie każdy wie, że Doppler to rodzaj badania ultrasonograficznego, czyli USG. Pozwala…