Balustrady wykonane ze stali nierdzewnej mogą występować zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi materiałami. Jednym z najpopularniejszych połączeń tego typu są balustrady z nierdzewki ze szkłem, które w ostatnich latach są najchętniej wybieranym typem stalowej barierki. Czym charakteryzują się balustrady stalowe z wypełnieniem szklanym i jaki ich typ wybrać?

Gdzie zamontować balustradę ze stali nierdzewnej i szkła?

Klasyczne balustrady ze stali nierdzewnej i stalowe barierki ze szklanym wypełnieniem cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród inwestorów prywatnych, jak i klientów branżowych. Nic dziwnego – balustrady ze stali nierdzewiejącej nie tylko nie kojarzą się już wyłącznie z galeriami handlowymi, magazynami i biurowcami, ale coraz śmielej wchodzą do prywatnych domów i mieszkań, stanowiąc efektywny i użyteczny element wyposażenia wnętrza. Bez względu na to, w jakiego typu budynku zamontujemy naszą balustradę, będzie ona doskonałym wyborem zarówno do montażu przy schodach wewnętrznych, jak i instalacji przy balkonie i tarasie. W prostych i klasycznych wnętrzach i tych utrzymanych w industrialnym stylu barierki z nierdzewki i szkła będą stanowiły ciekawe zwieńczenie nienagannego stylu pomieszczenia. Balustrada tego typu będzie świetnie wyglądała zarówno przy schodach wykonanych ze stali nierdzewnej, jak i jako zabezpieczenie otwartej antresoli

W przypadku balustrad wewnętrznych dodatek szkła będzie też dobrym pomysłem na małe i ciemne wnętrza, w których brakuje dodatkowego oświetlenia. Szkło świetnie doposaża tego typu stalowe konstrukcje schodów, nie tylko otwierając optycznie pokój, ale i sprawiając, że światło słoneczne będzie swobodnie przepływało przez szklaną balustradę. Z kolei w przypadku zewnętrznych balustrad stalowych ze szkłem montowanych na balkonach szklane wypełnienie będzie trafnym wyborem zarówno w przypadku małych i ciasnych balkonów, jak i rozległych tarasów stanowiących przedłużenie ogrodu. Inwestorzy decydujący się na zakup stalowej balustrady zewnętrznej często przystają na klasyczne rozwiązania w postaci barierki ze stali z pionowymi tralkami, ale coraz częściej ich łupem padają balustrady z nierdzewki ze szklanym wypełnieniem i balustrady całoszklane w stalowych szynach

Balustrada z nierdzewki ze szkłem – rodzaje i sposób wykończenia

Zaletą balustrad stalowych jest ich nienaganny wygląd i mnogość dostępnych na rynku wzorów i typów barierek z nierdzewki. W przypadku balustrad ze szklanym wypełnieniem do głosu dochodzi jeszcze niebanalny wygląd balustrady, za który odpowiedzialny jest mariaż stali nierdzewnej i szkła. 

Jedną z najpopularniejszych form barierki ze szkłem jest balustrada wykonana ze stali nierdzewnej ze szkłem w szynie. Jest to jedno z nowszych rozwiązań, na które chętnie godzą się właściciele rozległych balkonów i tarasów. W tym przypadku szklana tafla umieszczona jest w stalowej szynie, która podtrzymuje szklaną balustradę. Szyna przytwierdzona jest do podłoża balkonu, ale może też być w nim schowana. W tym drugim przypadku, decydując się na takie rozwiązanie, musimy jednak pamiętać o dobrym odwodnieniu balkonu. Pozwoli nam to uniknąć gromadzenia się wody opadowej lub tej z roztopionych śniegów wewnątrz balkonu. 

Drugim bardzo popularnym typem balustrady ze stali nierdzewnej i szkła jest balustrada zamontowana w klasycznej stalowej ramie. Ten typ barierki jest jednym z klasycznych jej typów i najczęściej jest wybierany jako wyposażenie schodów stalowych wewnętrznych i małych balkonów. Tafla szkła wypełniająca balustradę jest w tym przypadku montowana do słupków nośnych wykonanych ze stali nierdzewnej za pomocą stalowych łączników i uchwytów. Jej zwieńczenie stanowi barierka ze stali nierdzewnej – najczęściej polerowana. 

W odróżnieniu od balustrady stalowej ze szkłem umieszczonym w stalowej ramie balustrada całoszklana charakteryzuje się tym, że szklana tafla jest instalowana do podłoża balkonu za pomocą stalowych łączników. W gruncie rzeczy jest to jedyny dodatek, który stanowi wypełnienie balustrady. Stalowe rotule mogą biec liniowo lub punktowo, podtrzymując w ten sposób szklaną balustradę. Zazwyczaj jest ona zakończona stalową barierką. Ze względu na swój charakter balustrada całoszklana najczęściej jest montowana na balkonach i tarasach. 

Zaletą balustrad ze stali nierdzewnej i szkła jest nie tylko ich niebanalny wygląd, ale i duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i rdzę. Z tego względu barierki z nierdzewki są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i bardzo opłacalne, ponieważ nie musimy się już troszczyć o ich dodatkowe i kosztowne zabezpieczenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Całoroczne domki holenderskie – inwestycja na lata

Trudno jest zadbać o to, aby standardowy domek letniskowy przetrzymał próbę czasu.…

Jak pozbyć się karaluchów?

Karaluchy to owady, które mogą znajdować się zarówno w budynkach starszego typu,…

Stalowe balustrady ze szkłem od dobrego producenta

Balustrada ze stali nierdzewnej ze szkłem to dobry wybór, jeśli szukamy dobrej…

Jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?

Cześć! Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?…