Transport międzynarodowy to niezwykle szerokie pojęcie. Możliwości, jakie oferuje tego typu rozwiązanie, pozwala skutecznie pozyskiwać dowolnego rodzaju towary z wybranego miejsca na świecie. W przypadku transportów międzynarodowych oraz międzykontynentalnych wybór środka przewozu odgrywa bardzo istotną rolę. To, w jaki sposób towar zostanie dostarczony do klienta, zależy od terminu realizacji przewozu oraz jego ilości. Na tej płaszczyźnie warto zatem zwrócić swoją uwagę na międzynarodowe pociągi ekspresowe. Takie rozwiązanie cechuje się krótkim terminem realizacji oraz ogromną swobodą dla klienta. Co zatem oferuje i jak wygląda organizacja transportu kolejowego?

Międzynarodowy transport kolejowy – rozwiązanie na każdą okazję

O zaletach transportu kolejowego można by mówić wiele. Jest to w pełni komfortowe rozwiązanie, które sprawdza się zarówno na płaszczyźnie międzynarodowej, jak i międzykontynentalnej. Do jego największych zalet zalicza się przede wszystkim możliwość transportu dowolnego rodzaju ładunku bez ograniczeń ilościowych. Biorąc pod uwagę specyfikację techniczną wagonów możliwy jest przewóz towarów drobnicowych, a także całoładunkowych. Do najczęściej przewożonych towarów drogą kolejową zalicza się: odzież, obuwie, surowce naturalne, żywność, narzędzia przemysłowe, artykuły elektroniczne itp. Zdaniem ekspertów z branży logistycznej to właśnie przewóz kolejowy ma szansę stać się liderem w branży logistycznej.

Atrakcyjny koszt usługi połączony z regularnymi transportami pozwala krajowym przedsiębiorcom skutecznie importować bądź eksportować towary zarówno do europejskich państw, jak również na odrębny kontynenty. Przykładem takiego rozwiązania są intermodalne pociągi z Chin. Korzystające z Nowego Szlaku Jedwabnego ekspresowe koleje pozwalają na bezpieczny przewóz ładunku z Azji do Europy w ekspresowym czasie. Średni okres oczekiwania na transport z Chin do Polski waha się w przedziale 3-4 tygodni. Jest to ciekawa alternatywa chociażby dla kontenerowców, których czas podróży wydłuża się nawet do paru miesięcy.

Intermodalne pociągi z Chin – nowa jakość w biznesie

Oferowana przez kolej swoboda, a zarazem różnorodność pozwala zachować regularne dostawy. To co wyróżnia kolej na tle konkurencji to przede wszystkim niski kosztu usługi oraz otwarcie na potrzeby klientów. Wybierając sprawdzoną firmę spedycyjną transport szynowy jest w pełni kompleksowym rozwiązaniem. W przypadku importowania towarów z Azji ładunek zostaje odbierany bezpośrednio od producenta, a następnie magazynowy i przeładowywany zgodnie z harmonogramem przewozu. W ten sposób klient posiada pełny wgląd w usługę, jak również zostaje na bieżąco informowany o statusie przewozu. 

Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, profesjonalne firmy spedycyjne rozszerzają swoje usługi o dodatkowe pakiety, które podnoszą standard przewozu. Przykładem takiego rozwiązania jest przewóz w trybie door to door. Jest to ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że towar dostarczony do Polski zostaje przeładowany oraz dostarczony za pomocą pojazdów ciężarowych bezpośrednio pod wskazane w zleceniu adresy. W ten sposób spedytor dokonuje niezbędnych formalności związanych z dokumentacją przewozową oraz czuwa nad poprawnością wszelkich procesów przewozowych.

Dzięki podglądowi satelitarnemu spedytor na bieżąco śledzi lokalizację ładunku. To sprawia, że klient zyskuje dodatkowy czas i komfort, który pozwala na niezakłócony rozwój biznesu. Swobodny przepływ towarów jaki gwarantuje ekspresowa kolej międzynarodowa przyczynia się do rozwoju krajowej gospodarki. Dostęp do zagranicznych produktów sprawia, że handel towarem z dalekich państw jest nie tylko prosty, ale także w pełni bezpieczny. Decydując się na międzynarodowy przewóz koleją warto wybrać zatem sprawdzoną i profesjonalną firmę spedycyjną. Jest to gwarancja bezpiecznej usługi o najwyższym standardzie, która spełni wszelkie oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak transportować towary wrażliwe?

Transport towarów wrażliwych to jedno z największych wyzwań logistycznych. Produktom tego typu…

Koszty uzyskania przychodu – zmiany w 2021 roku

Zmiany dotyczące kosztów uzyskania przychodów w 2021 roku wynikają z tytułu stosunku…

Praca sezonowa dla cudzoziemca – jak ją załatwić?

Przedsiębiorcy, którzy zamierzają zatrudnić cudzoziemców do pracy sezonowej, między innymi w rolnictwie,…

Skuteczne kampanie reklamowe w wyszukiwarkach

Od wielu lat jedną z najpopularniejszych strategii marketingu digitalowego jest reklama w…