Wykorzystywanie sprężonego powietrza w procesach produkcyjnych                  i usługowych wiąże się z koniecznością zakupu lub wynajmu kompresora. Kiedy bardziej opłacalny jest wynajem, a kiedy zakup maszyn?                           W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wątpliwości.

Zakup sprężarki – atuty rozwiązania

Zakup sprężarki to spory wydatek dla firmy. Jednakże jest jednocześnie inwestycją, w ramach której kompresor wchodzi w skład majątku przedsiębiorstwa, co podnosi jego wartość. Sprężarka kupowana jest stricte pod potrzeby i wymagania firmy – musi posiadać optymalnie dopasowane parametry techniczne. Tu rynek oferuje bardzo szeroki asortyment: sprężarki tłokowe, śrubowe, spiralne, kompresory wysokociśnieniowe, olejowe i bezolejowe, stało- i zmienno-obrotowe o zróżnicowanej mocy, wydajności, stopniu uzdatniania powietrza, regulacji wydajności a także sterowania.

Zakup sprężarek zarówno nowych, jak i używanych polecany jest wszystkim przedsiębiorcom, którzy posiadają ugruntowaną pozycję na rynku.

Kupno sprężarki umożliwia planowanie rozwoju produkcji oraz systematyczną rozbudowę parku maszynowego o kolejne  potrzebne urządzenia. Jednocześnie pozwala na tworzenie bardziej zaawansowanych systemów pneumatycznych uwzględniających dodatkowe elementy typu osuszacze, separatory, zbiorniki ciśnieniowe, tworzenie całych instalacji sprężonego powietrza.

Dla dużych firm to właśnie zakup kompresorów będzie najlepszym rozwiązaniem.

Wynajem sprężarki – kiedy się opłaca?

Wynajem kompresorów ma także swoje atuty. Poleca się to rozwiązanie szczególnie w kilku wypadkach. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który nie chce inwestować sporych środków na zakup nowych urządzeń, ale jednocześnie potrzebujesz kompresorów do prowadzenia produkcji lub świadczenia usług możesz rozważać opcję wynajmu sprężarek. W ten sposób otrzymasz maszyny dostosowane do potrzeb Twojej firmy, przy jednoczesnym niskim poziomie zaangażowania finansowego. Co więcej, wszystkie koszty wynajmu urządzeń wliczysz w koszty firmy.

Wynajem sprężarek jest także optymalną opcją dla podmiotów, które myślą o modyfikacji produkcji zarówno pod względem produktowym, jak i technologicznym. Jeśli chcesz rozpocząć produkcję nowego asortymentu przy wykorzystaniu sprężonego powietrza lub chcesz zmodernizować produkcję w kierunku zastosowania skompresowanego gazu jako medium roboczego, doskonałą opcją jest wynajem sprężarek. Jeśli uznasz, że kierunek ten jest opłacalny dla Twojej firmy a produkty znajdują odbiorców na rynku, możesz rozważać w późniejszym okresie zakup maszyn.

Wynajem kompresorów sprawdzi się także u tych przedsiębiorców, którzy zamówili już specjalistyczne urządzenia do sprężania gazów (np. powietrza), ale jednocześnie czekają na ich dostarczenie do zakładu. Wtedy, dla realizacji procesów w firmie (usługowych lub produkcyjnych) warto skorzystać z opcji, jaką daje pożyczenie sprężarki.

Zalety wynajmu sprężarek:

  •         brak kosztów inwestycyjnych;
  •         możliwość wpisania wydatku na wynajem w koszty firmy;
  •         brak kosztów na przeglądy, serwisowanie, remonty, naprawy;
  •         możliwość szybkiej rezygnacji z wynajmu;
  •         możliwość określenia terminu wynajmu;
  •         kompleksowe doradztwo w zakresie doboru urządzenia.

 

Wynajem kompresorów jest niewątpliwie elastycznym rozwiązaniem, które można dostosować do potrzeb konkretnego zakładu. W ofercie firm wynajmujących sprężarki często znajduje się wiele typów urządzeń o zróżnicowanej mocy, wydajności, uzdatnianiu powietrza, regulacji wydajności i innych. Warto także pamiętać, że pula i różnorodność takich urządzeń jest ograniczona. Sprawdź czy wynajem kompresorów jest właściwą opcją dla Twojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czym powinna wyróżniać się prezentacja naukowa w PowerPoint?

Zasady tworzenia prezentacji naukowych w Power Point nie odbiegają znacząco od praktyk…

Gratowniki, fazowniki i wiertła stopniowe Polledri

W pełni profesjonalne narzędzia Polledri to kompleksowe rozwiązania oferujące skuteczną i precyzyjną…

Czy cena ma wpływ na jakość paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne stanowią jeden z najważniejszych elementów wpływających na sprawność instalacji. Dlatego…

Sprężarki spiralne bezolejowe – zasady działania i zastosowanie

Nowoczesne sprężarki spiralne bezolejowe dedykowane są aplikacjom wymagającym najwyższej jakości sprężonego powietrza. …