Aktualnie duża ilość ludzi poszukuje nowego telewizora. Nie ukrywamy, że duży na to wpływ ma wprowadzenie nowego standardu nadawania telewizji naziemnej. Sytuacji jest jednak wiele, tak więc Twój telewizor mógł się najzwyczajniej w świecie zepsuć lub uszkodzić. Poszukując nowego modelu, w Twojej głowie może rodzić się jednak sporo pytań oraz wątpliwości. W tym artykule postaramy się wszystkie je rozwiać, poprzez udzielenie Ci kilku cennych porad, na jaki telewizor powinieneś się zdecydować.

 

Nie upieraj się tylko i wyłącznie przy jednym modelu!

Rynek telewizorów jest bardzo zróżnicowany, zarówno pod względem samych modeli, jak i ogółu producentów. Bezsensowne jest zatem upieranie się tylko i wyłącznie przy jednym, konkretnym modelu, oraz poszukiwanie go w najróżniejszych sklepach.

Zamiast tego zastanów się, jakiego telewizora aktualnie potrzebujesz: o jakiej wielkości, częstotliwości odświeżania, oraz zaawansowaniu technologicznym (przykładowo wbudowanej przeglądarce internetowej oraz aplikacjach SmartTV). Gdy będziesz już znał kryteria, na których będziesz opierał swoje poszukiwania, będziesz mógł przystąpić do wytypowania kilku (a najlepiej kilkunastu) modeli najbardziej odpowiadających Twoim preferencjom.

W sklepach możesz znaleźć jednak wiele modeli telewizorów o praktycznie identycznych parametrach. O ile marka więc nie stanowi dla Ciebie różnicy (a z całą pewnością nie powinna, o ile opinie na temat produktu są dobre), nie powinieneś opierać się tylko i wyłącznie przy jednym modelu. Czas na lepsze rozeznanie się na rynku!

Przed zakupem określ swoje wymagania

Jak już wspomnieliśmy wcześniej: powinieneś opierać się głównie na swoich osobistych preferencjach. Dla przeciętnych użytkowników mają znaczenie parametry takie jak: rozdzielczość ekranu, częstotliwość odświeżania, oraz funkcje SmartTV. Postaraj się dobrać owe specyfikacje pod to, do czego Twój telewizor będzie wykorzystywany (na przykład do oglądania filmów lub seriali / grania w gry komputerowe) oraz gdzie będzie zamieszczony (w małej sypialni / dużym salonie gościnnym).

Jeśli jesteś jednak bardziej zaawansowanym użytkownikiem, powinieneś zwrócić także uwagę na matrycę telewizora (na przykład LCD lub IPS), typ wyświetlacza (QLED / OLED / NanoCell), oraz obecność dodatkowych funkcji (takich jak HDR). Jeżeli jesteś zaznajomiony z telewizorami, bez problemu powinieneś poradzić sobie z wyborem bardziej zaawansowanych modeli. Jeśli jednak używasz telewizora tylko od czasu do czasu, wówczas powinieneś skupić się głównie na jego wielkości oraz dostępnych funkcjach SmartTV.

Notka tymczasowa: sprawdź koniecznie także, czy Twój telewizor będzie dostosowany do nowego standardu nadawania telewizji naziemnej, czy konieczny też będzie zakup dodatkowego dekodera!

Nowy telewizor – gdzie zakupić go najtaniej?

Pierwszą radą, której udzielamy podczas zakupu jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego, jest unikanie sklepów stacjonarnych oraz dokonywanie zakupów online (głównie ze względu na zawyżone ceny oraz próby naciągnięcia klientów). Kolejną poradą jest natomiast korzystanie z porównywarek cen online: dzięki nim znajdziesz interesujący Cię sprzęt w jak najatrakcyjniejszej cenie. Jeśli posiadasz jednak sporo czasu, wówczas warto zastąpić porównywarki cenowe manualnym wyszukiwaniem, gdyż możesz znaleźć dużo korzystnych ofert, które mogłyby zostać pominięte przez algorytmy.

Jak sam widzisz, sposobów na znalezienie najlepszego sklepu z telewizorami jest całe mnóstwo; wystarczy jedynie odrobina chęci oraz czasu. Jesteśmy przekonani, że jeśli skorzystasz z wyżej podanych przez nas porad, uda Ci się zrobić dobre zakupy – zarówno tanie, oraz dobre jakościowo. Udanych poszukiwań!

źródło: ABFOTO.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Całoroczne domki holenderskie – inwestycja na lata

Trudno jest zadbać o to, aby standardowy domek letniskowy przetrzymał próbę czasu.…

Stalowe balustrady ze szkłem od dobrego producenta

Balustrada ze stali nierdzewnej ze szkłem to dobry wybór, jeśli szukamy dobrej…

Jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?

Cześć! Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?…

Jak pozbyć się karaluchów?

Karaluchy to owady, które mogą znajdować się zarówno w budynkach starszego typu,…