Trudno jest zadbać o to, aby standardowy domek letniskowy przetrzymał próbę czasu. Zwłaszcza gdy wykonywany jest on głównie z drewna, bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci ocieplenia czy też blachodachówek. Zupełnie inaczej jest w przypadku domków mobilnych.

Tego konstrukcje często są zestawiane z niewielkimi budowlami, jakie spotkać można na działkach. Ich największą przewagą jest znacznie większa trwałość. Materiały i technologie stosowane w trakcie produkcji dają gwarancję wytrzymałości mechanicznej na wiele, wiele lat.

Domki holenderskie całoroczne – izolacja i ogrzewanie

 

Ich charakterystykę warto rozpocząć od stwierdzenia jednej ważnej kwestii. Mówimy bowiem o domkach, z których korzystać można nie tylko na wiosnę i latem, ale też w zimie. Jak to możliwe? Oczywiście wszystko dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom. Poniżej przedstawiamy ich krótki opis.

  • Podwójna izolacja. Tworzą ją dwie membrany – wiatroziolacyjna oraz paroizolacyjna. Całkowicie redukują one straty cieplne, które w zimie mogłyby doprowadzić do znacznego wychłodzenia wnętrza domku.
  • Ocieplenie ścian i dachu. W obu przypadkach stosowana jest wełna mineralna. Oczywiście odpowiednio dobrana pod względem grubości. Zapewnia ona utrzymanie ciepła w środku.
  • Ogrzewanie. Producenci mobilnych domków holenderskich stawiają głównie na grzejniki zasilane energią elektryczną, choć istnieje możliwość montażu ogrzewania gazowego.

Trzeba podkreślić, że domek mobilny zapewnia odpowiedni komfort również w lecie, gdy temperatury osiągają bardzo wysokie wartości. Wszystko za sprawą przemyślanej konstrukcji, która nie nagrzewa się nadmiernie.

Domy mobilne na lata – zabezpieczenie konstrukcji

 

Po stronie zalet omawianych budowli należy zapisać nie tylko nowoczesne ocieplenie oraz izolacje. Jak pokazuje praktyka, wpływ na ich wytrzymałość mają też zastosowane materiały konstrukcyjne. Także w tym przypadku możemy napisać kilka miłych słów o domkach holenderskich.

Składają się one bowiem z drewnianego szkieletu (drewno jest wybierane pod kątem odporności na wpływ czynników zewnętrznych), jak również z niezwykle trwałej, stalowej ramy. Zostaje ona dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnie, tak aby wytrzymała próbę czasu. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

A wszystko to osadzona zostaje na… kołach. Domki mobilne z łatwością można przenosić z miejsca na miejsce i ustawiać zgodnie z zapotrzebowaniem. Dzięki temu kupić je mogą nie tylko właściciele działek, ale też osoby wynajmujące nawet stosunkowo niewielki kawałek terenu.

Inwestycja w domki holenderskie – czy warto?

 

Opisaliśmy już kwestie związane z ociepleniem i ogrzewaniem, a także zabezpieczeniem całej konstrukcji. Na tym jednak opis mobilnych domków nie powinien się skończyć. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę też na pozostałe elementy, które również mogą mieć wpływ na wytrzymałość i solidność.

  • Nowoczesny dach. Powstaje on ze specjalnie dostosowanej konstrukcji drewnianej, a także z blachodachówek, które świetnie znoszą zmienne warunki pogodowe.
  • Okna. Montowane są przeważnie profile PCV z systemem nawiewnym. Okna są dwuszybowe, dlatego nie ma tu mowy o przedwczesnych uszkodzeniach.
  • Solidne drzwi wewnętrzne. W zależności od wymagań klienta, mogą być to modele stalowe lub PCV.
  • Panele elewacyjne. Dobierane w taki sposób, aby nie było potrzeby wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych lub dodatkowego zabezpieczania elewacji przez mieszkańców. Panele są w pełni odporne na wpływ czynników zewnętrznych, również promieniowania UV.
  • Instalacje. Nowe domki mobilne są wyposażane w jednofazową instalację elektryczną, kompletną instalację hydrauliczną, a także w gniazdka RTV.

Powyższy opis wykonania i wyposażenia całorocznych domków holenderskich jest najlepszym potwierdzeniem tego, że naprawdę warto zainteresować się ich zakupem. Okażą się doskonałym miejscem na wakacje czy też weekendowy wypad. Zarówno latem, jak i jesienią oraz zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak pozbyć się karaluchów?

Karaluchy to owady, które mogą znajdować się zarówno w budynkach starszego typu,…

Stalowe balustrady ze szkłem od dobrego producenta

Balustrada ze stali nierdzewnej ze szkłem to dobry wybór, jeśli szukamy dobrej…

Jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?

Cześć! Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?…

Chcesz wymienić telewizor na nowszy model? Wiemy, jaki wybrać!

Aktualnie duża ilość ludzi poszukuje nowego telewizora. Nie ukrywamy, że duży na…