Balustrada ze stali nierdzewnej ze szkłem to dobry wybór, jeśli szukamy dobrej jakości stalowego produktu do wyposażenia domu. Biorąc pod uwagę zalety balustrady z nierdzewki, wybór inwestorów chcących inwestować w stalowe wyroby jest zrozumiały – stalowe barierki są bardzo bezpieczne i wytrzymałe, a ich wygląd zadowoli nawet najwybredniejszych klientów. Jaki rodzaj stalowej balustrady wybrać do domu i biura, żeby cieszyć się dobrej jakości produktem przez lata? 

Stalowe balustrady i barierki ze szkłem tylko ze sprawdzonym producentem

Balustrada ze stali nierdzewnej ze szkłem to najczęstszy wybór inwestorów poszukujących trwałych i stylowych produktów do wyposażenia domu. Nic dziwnego – balustrady z nierdzewki wiodą prym na rynku, wypierając balustrady wykonane z mniej trwałych materiałów i zachwycając klientów nowoczesnym minimalizmem. Dziś barierki stalowe spotykane są nie tylko w biurach, galeriach handlowych i halach produkcyjnych, ale przede wszystkich w nowoczesnych apartamentowcach i domach jednorodzinnych. Żeby jednak mieć pewność, że balustrada, którą kupiliśmy, jest wykonana z najlepszej jakości stali i zostanie z nami na lata, warto zadbać o to, żeby barierka pochodziła od sprawdzonego i doświadczonego producenta balustrad ze stali. Dobry producent z wieloletnim doświadczeniem nie tylko zagwarantuje nam wysoką jakość stalowego produktu, ale i pomoże nam w doborze odpowiedniego rodzaju balustrady, a po jej zakupie – w zamontowaniu barierki. 

Wybór certyfikowanego dostawcy balustrad ze stali nierdzewnej jest bardzo ważny zwłaszcza dzisiaj, kiedy rynek przetwórstwa metalurgicznego jest z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem mocno obciążony. Ceny stali nierdzewnej wciąż są niestabilne, co nie zmienia faktu, że zapotrzebowanie na wyroby ze stali rośnie z dnia na dzień. Stalowe balustrady i poręcze na schody z nierdzewki cieszą się zatem niesłabnącą popularnością, a producenci prześcigają się w pozyskiwaniu nowych klientów. Ci zresztą chętnie wybierają sprawdzone produkty, ponieważ zdają sobie sprawę nie tylko z trwałości stali nierdzewnej, ale i jej niezawodności. Stal nierdzewna, z której wykonane są balustrady, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, antykorozyjna i bardzo łatwa w czyszczeniu. Dzięki temu balustrady z nierdzewki ze szkłem świetnie nadają się do montażu przy balkonach i tarasach, przy schodach zewnętrznych, a także w budynkach użyteczności publicznej – szkołach, galeriach handlowych, biurowcach i szpitalach.  

Balustrady ze stali nierdzewnej – rodzaje 

Wybór balustrady ze stali nierdzewnej jest zależny od kilku czynników. Pierwszym z nich są zazwyczaj kwestie finansowe i możliwości budżetowe inwestora, który wybiera stalowy produkt. W przypadku balustrady ze stali nierdzewiejącej ze szkłem inwestycja jest jednak o tyle opłacalna, że jest jednorazowym wydatkiem gwarantującym bardzo trwały i jakościowy produkt. Barierki stalowe są bardzo odporne i nie niszczeją tak szybko jak balustrady ze zwykłego żelaza, nie będziemy musieli zatem ich dodatkowo zabezpieczać i odnawiać w każdym sezonie. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór balustrady z nierdzewki jest szybkość realizacji zamówienia i montażu barierki. Tu najlepszym pomysłem jest współpraca ze sprawdzonym producentem balustrad stalowych, który nie tylko stworzy dla nas indywidualny projekt balustrady, ale i doradzi nam w kwestii wyboru stali, jej wykończenia i typu balustrady, a to bardzo przyspiesza realizację inwestycji. Kolejną kwestią ważną podczas zakupu balustrady są nasze upodobania co do rodzaju, typu i kształtu balustrady. W tym zakresie na szczęście możemy wybierać wśród wielu rodzajów barierek stalowych, bez trudu zatem dopasujemy barierkę do wyposażenia naszego domu albo typu zabudowania wielorodzinnego.  

Klasyczną wersją balustrady ze stali nierdzewnej są balustrady w stalowe z pionowych tralek. Ten typ balustrady jest nam bardzo dobrze znany, ponieważ istnieje na rynku od wielu lat, zdobiąc najczęściej balkony i tarasy w domach jednorodzinnych. Jeżeli chcemy postawić na klasykę i bardzo proste rozwiązania, to ten typ balustrady ze stali będzie dla nas odpowiedni. Małą wariacją na temat tego rozwiązania jest balustrada stalowa z poziomych tralek lub linek, która może być montowana zarówno na balkonach, jak i wewnątrz budynku jako zabezpieczenie stalowych schodów wewnętrznych. 

Bardzo popularne są balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem, które występują zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i budynkach użyteczności publicznej i nowoczesnych apartamentowcach. Połączenie tafli szkła hartowanego i stali nierdzewiejącej jest nie tylko nowoczesne, ale i praktyczne – stal nierdzewna i szkło są łatwe w czyszczeniu, bezpieczne, efektowne i ciekawie prezentują się w każdym rodzaju zabudowania. Balustrada ze szkła hartowanego mocowana jest w tym przypadku do pionowych słupków nośnych za pomocą stalowych rotuli i nośników. Jest to jeden z prostszych modeli balustrady ze szkłem, który stanowi ukłon w stronę stalowej klasyki – szklane tafle rozmieszczane są pomiędzy słupkami, podobnie jak stalowe słupki w przypadku balustrady pełnej stalowej

Nowocześniejszą wersją balustrady stalowej ze szkłem, która obecnie jest najchętniej wybierana przez inwestorów, jest balustrada ze stali nierdzewnej i szkła w stalowej szynie. Popularność tego typu balustrady wynika przede wszystkim z eleganckiego, a zarazem nowoczesnego wyglądu produktu, który jest widoczny w niemal każdym nowowybudowanym budynku. Szyna z nierdzewki, w której zakotwiona jest balustrada ze szkła, przytwierdzona jest do podłoża, a mocowanie tafli odbywa się za pomocą wsporników umieszczonych w szynie. Podobne rozwiązanie stosuje się w przypadku balustrady całoszklanej samonośnej, z tą różnicą, że balustrada tego typu mocowana jest punktowo za pomocą uchwytów ze stali nierdzewiejącej. Balustrada szklana samonośna nie ma już dodatkowych wsporników, co zdecydowanie wyróżnia ją wśród innych balustrad z nierdzewki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Całoroczne domki holenderskie – inwestycja na lata

Trudno jest zadbać o to, aby standardowy domek letniskowy przetrzymał próbę czasu.…

Jak pozbyć się karaluchów?

Karaluchy to owady, które mogą znajdować się zarówno w budynkach starszego typu,…

Jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?

Cześć! Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wybrać najlepszą firmę do prania mebli?…

Chcesz wymienić telewizor na nowszy model? Wiemy, jaki wybrać!

Aktualnie duża ilość ludzi poszukuje nowego telewizora. Nie ukrywamy, że duży na…