Praca na wysokościach wymaga zastosowania odpowiednio dobranego sprzętu. Tylko wówczas można wykonywać ją w sposób bezpieczny, szybki i efektywny. Realizowanie różnego typu zadań na wysokościach odbywa się przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Do tej grupy należą z pewnością podnośniki koszowe, obsługiwane przez pracowników, mających bogate doświadczenie, stosowne kompetencje, a także uprawnienia. 

Zakres prac na wysokościach

Wiele przedsiębiorstw, jak również klientów indywidualnych, poszukuje rzetelnych firm, oferujących tanie i solidne prace na wysokościach. Mogą one być wykonywane na obszarach utwardzonych bądź też w terenie grząskim, skutym lodem lub pokryty murawą. Do grupy prac na wysokościach mogą być zaliczane wszelkiego typu roboty budowlane, a także remontowe. W ich zakres wchodzi:

  • naprawa elewacji, 
  • usługi dekarskie,
  • remont rynien.

Ponadto, prace na wysokościach polegają także na pielęgnacji drzew. Zadanie to może być trudne do samodzielnego zrealizowania, ponieważ wymaga zastosowania specjalnie dobranych podnośników koszowych, montowanych na pojazdach mechanicznych, które są w stanie dotrzeć odległe miejsca, znajdujące się w parkach czy też zieleniakach. Poza tym  efektywne prace na wysokościach obejmują także:

  • montaż reklam wizualnych,
  • odśnieżanie dachów,
  • usuwanie sopli,
  • obsługę planu filmowych,
  • wymianę oświetlenia ulicznego,
  • prace przy liniach energetycznych.

Wyżej wymienione działania są niebezpieczne dla osób niedoświadczonych, które nie mają odpowiedniej wiedzy i umiejętności wykonywania różnych działań na wysokościach. 

Sprzęt przeznaczony do wykonywania pracy na wysokościach

Kontaktując się ze specjalistami świadczącymi prace na różnych wysokościach, można liczyć na pełne wsparcie w zakresie fachowego doradztwa i dopasowania pojazdów mechanicznych, a także sprzętu, który pozwoli na zrealizowanie konkretnego działania, w wybranym horyzoncie czasowym. Wynajem podnośników koszowych, montowanych na specjalnie dobranych pojazdach mechanicznych, gwarantuje, że wszystkie działania na wysokościach będą zrealizowane w sposób bezpieczny, także dla osób znajdujących się nieopodal miejsca prowadzenia tego typu działań. Do tego celu można wykorzystać podnośniki koszowe, tak zwane zwyżki o różnej długości. Może być to podnośnik koszowy z napędem 4 x 2 i tak zwaną zwyżką 18 m. To sprzęt montowany na pojazdach mechanicznych typu Mercedes sprinter. Dzięki temu rozwiązaniu można bezpiecznie zamontować różnego typu konstrukcje drewniane, stalowe, a także przeprowadzić prace elewacyjne czy dekarskie w terenie, gdzie znajduje się grząskie podłoże. Zastosowanie nieodpowiednio dobranych pojazdów mechanicznych z podnośnikami koszowymi może grozić poważnymi konsekwencjami. Z uwagi na to warto, wybrać podnośniki koszowe terenowe z napędem 4 x 4 i optymalnie dopasowaną zwyżką. Może mieć ona wysokość do 22 m. Tego typu działanie gwarantuje skuteczną pielęgnację wysokich drzew bądź też wymianę dachów i rynien na placach budów, gdzie znajduje się nieutwardzona powierzchnia.

Prace na wysokościach powyżej 25 m – sprzęt przeznaczony do tego celu

Budynki składające się z wielu kondygnacji, wieżowce, a także różnego typu obiekty budowlane, które mają wysokość powyżej 25 m, wymagają zastosowania odpowiednio dobranych podnośników koszowych. To zwyżki, które powinny ułatwiać dostęp do wybranych elementów stolarki okiennej, elewacji, balkonów, loggi, a także połaci dachowych, znajdujących się na bardzo dużej wysokości. Samochody ciężarowe wyposażone w ramię zakończone koszem idealnie nadają się do tego celu, ponieważ sprzęt ten gwarantuje wykonanie bezpiecznej pracy do wysokości 30 m. Można bezpiecznie poruszać się ze zwyżką, montowaną na samochodach ciężarowych z napędem 4 x 2, zarówno po drogach publicznych, alejkach, chodnikach i terenach utwardzonych. Rozsuwane podpory wzmacniają właściwe położenie pojazdu mechanicznego i kosza, co gwarantuje bezpieczeństwo dla przechodniów, osób postronnych, a także pracowników oddelegowanych do wykonywania prac na wysokościach. Zaletą wynajmu podnośników koszowych, montowanych na samochodach, przystosowanych do tego celu, jest przede wszystkim możliwość bezpiecznego prowadzenia tego typu działań, w różnych warunkach atmosferycznych, co sprawdza się, kiedy wymagana jest natychmiastowa wymiana dachu bądź też remont zatkanych rynien, uniemożliwiających korzystanie z danego budynku. 

Zrealizowanie prac na wysokościach wymaga zastosowania optymalnie dobranego sprzętu. Mogą być to tak zwane zwyżki montowane na wysokiej klasy pojazdach, bezpiecznie poruszających się po różnym terenie, nie tylko tym utwardzonym, ale również niestabilnym. 

źródło: https://avio-star.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Walizki i torby podróżne z Chin – dobra jakość i modne wzornictwo

Zbliżający się sezon letni i wakacje to czas, kiedy wiele osób planuje…

5 powodów zdrowotnych, dla których warto chodzić na basen. Czy pływanie poprawi Twoje samopoczucie?

Regularne uczęszczanie na basen może nieść za sobą wiele korzyści, w tym…

Transport ciała osoby zmarłej – jak powinien przebiegać?

Transport zwłok wymaga zachowania odpowiednich procedur i musi być zgodny z obowiązującym…

Zdezaktualizowana dokumentacja papierowa — co z nią zrobić w firmie?

W myśl RODO surowo zabronione jest przechowywanie danych osobowych przez okres dłuższy,…