Najpiękniejszym miejscem w Bolesławcu jest z pewnością jego stary rynek.

11 maja, 2020 0 przez admin

Każdy, kto kocha podróże i odwiedzanie przeróżnych interesujących i pięknych miejsc, powinien udać się do Bolesławca. To miasto , które leży na terenie województwa dolnośląskiego należy do najładniejszych miejscowości w naszym kraju, więc należy je zwiedzić.

Nie tylko z uwagi na piękną ceramikę, z jakiej to miasto jest słynne, lecz również w celu zobaczenia innych atrakcji turystycznych dostępnych na miejscu. Oczywiście nie umniejszając niczego wyrabianej tutaj ceramice – jest naprawdę piękna oraz należy zwiedzić jej muzeum, jeżeli nie zechcemy nabyć jakiegoś egzemplarza jako pamiątkę do swojego mieszkania. Najpiękniejszym miejscem w Bolesławcu jest stary rynek. Jeżeli chodzi nam o noclegi – noclegi bolesławiecgwarantuje wiele lokalizacji w pobliżu zachwycającego rynku, a dzięki temu można częściej a także szybciej być na nim. A jest po co, ponieważ odnowione, różnokolorowe kamieniczki sprawiają wyjątkowe wrażenie. Pod wieczór jest dużo lepiej, bo władze miasta załączają iluminacje , które podkreślają piękno znajdujących się tam budowli.

Nocny spacer po bolesławskim rynku musi być numerem jeden w każdym turystycznym planie zajęć. Kolejnym interesującym miejscem do odwiedzenia jest tutejsza bazylika, która to jest lokalnym zabytkiem, a park, który otacza bazylikę dodatkowo dopełnia ogromu piękna całości. To wielka okazja dla wszystkich fanów budowli z minionych wieków. Ponadto, co każdego z odwiedzających powinno ucieszyć, jeżeli chodzi o hotel Bolesławiec należy do tańszych lokalizacji dla turystów. Weekend lub wakacje spędzone w nim wychodzą całkiem przystępnie.