Akademicki planner 2020/21

10 września, 2020 0 przez admin

Rok akademicki – jak zaplanować swój cenny czas

Prawie każdy student miał kiedyś sytuację, gdy zaczęło mu brakować wystarczającej ilości czasu, a do zaliczeń było coraz mniej czasu. Niestety bardzo wielu studentów cierpi na prokrastynację i niespecjalnie wiedzą co powinni z tym zrobić. Na szczęście istnieje rozwiązanie, jest ono niezwykle proste, ale niewielu ludzi ma chęci z takiego rozwiązania skorzystać. Mam tutaj na myśli coś takiego jak planner.

Planner akademicki 2020/21

Rozplanowywanie sobie dnia na papierze może wydawać się mało ciekawym pomysłem, wizja spędzania czasu przed zeszytem zdaje się bardziej przeszkadzać w atrakcyjnym spędzaniu swojego wolnego czasu, niż pomagać. Natomiast wielu uczniów i studentów traci ogromną liczbę swojego czasu na bieżącą organizację tego co będą robić, poprzez co zaczynają się miotać w trakcie pracy a także tracą ogrom czasu podczas próby ogarnięcia całości. Wystarczy jednakże poświęcić 15 min dziennie na to, żeby rozplanować sobie w plannerze cały dzień, spowoduje to, że z całą pewnością nie zapomnimy o niczym ważnym i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co powinniśmy robić w danym momencie.

Praktyczność plannerów      

Nie każdy z nas o tym wie, niemniej jednak zdecydowana większość wielkich osób korzystała z takiej techniki. Warto tu wymienić na przykład Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak bardzo dobrze rozplanowany każdy dzień, że ludzie ustawiali zegarki w zależności od tego, w momencie gdy wychodził do parku na spacer. Owszem prawdą jest, że Kant miał szczegółowo zaplanowany dzień oraz zapisany szczegółowy jego plan w własnym notatniku, który był po prostu jak planner. Korzystając z tej metody gospodarowania czasem, będziemy mogli być w 100% pewni, że nagle obudzimy się ze zaliczonymi egzaminami oraz znaczną ilością czasu.