Nie należy zapomnieć o odzieży przeciwdeszczowej.

22 lipca, 2020 0 przez admin

Każda wyprawa w góry powinna być porządnie przygotowana a także przemyślana. Tyczy się to zarówno weekendowej wycieczki z rodziną w łatwo dostępne oraz niskie pasma górskie, jak również poważniejszych wypraw w Tatry czy Alpy. Dobrze jest nie tylko sumiennie zaplanować trasę a także jej poszczególne etapy, lecz także zadbać o właściwy ekwipunek a także wyposażenie dla każdego uczestnika wyjazdu. Najistotniejsze są bez wątpienia profesjonalnie dopasowane plecaki.

 

Muszą być one wykonane z najlepszej jakości, odpornego materiału, lekkie i pojemne. Jeżeli zamierzamy nocować u stóp gór oraz codziennie zaliczać wycieczkę, mogą być one trochę mniejsze niż w wypadku wielodniowej trasy obejmującej noclegi w schroniskach lub pod namiotem, który wszak również trzeba nieść na swoich plecach. Następnym istotnym składnikiem wyposażenia są właściwie dobrane a także wygodne podczas chodzenia buty najlepiej nie nowe, a wypróbowane wcześniej na dłuższych spacerach.

 

Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zdarzeń będąc już na trasie. Nie powinniśmy też zapomnieć o odzieży przeciwdeszczowej. Oprócz tego powinno się wziąć ze sobą kilka zmian odzieży, podstawowe przybory toaletowe, wodę i przekąski na drogę a ponadto apteczkę pierwszej pomocy. Przyda się też mapa, telefon z aparatem a także krem z filtrem przeciwsłonecznym. Dobrze przemyślana wycieczka w góry pozwoli zapewnić jej bezpieczeństwo, a podróżowanie okaże się wielką przyjemnością.