Testy penetracyjne mają za zadanie udawać ataki hakerskie.

6 listopada, 2020 0 przez admin

Właściwie każdy, kto robi jakiekolwiek operacje firmowe w sieci internet, prędzej czy później będzie zmuszony skorzystać z hostingu. Na rynku funkcjonuje wiele działalności hostingowych, a zdecydowana większość z nich korzysta z serwerowni zewnętrznych, w oparciu o technologię, jaką jest https://netview.pl/najdluzej-dzialajacy-serwer-na-swiecie/. To forma przestrzeni dla naszych danych, która została w wirtualny sposób wydzielona z serwera fizycznego. Posiada to swoje duże zalety, o jakich za chwilę powiemy sobie szerzej.

 

Póki co warto wiedzieć, iż to rozwiązanie wyjątkowo popularne oraz cały czas podlegające rozwojowi. Tą wysoką popularność zawdzięcza głównie oszczędności. Ponieważ następuje wydzielenie przestrzeni, nie ma potrzeby wypożyczania całego serwera, którego nie wykorzystalibyśmy w pełni. Dlatego wiąże się to z mniejszymi kosztami, co jest bardzo istotne dla przedsiębiorcy. Co jest równie ważne, tego rodzaju serwerem nie zajmujemy się samemu. Za zdecydowaną większość spraw technicznych odpowiada administracja serwerów, dlatego my możemy skupić się na tym, co ważne. Co także istotne, na tego rodzaju serwerach możemy liczyć na duże bezpieczeństwo.

 

Dlaczego? Bo ich oprogramowanie ochronne regularnie jest weryfikowane przez tak zwane testy penetracyjne, które mają udawać ataki ze strony hakerów. Z tej przyczyny szybko wykryte zostają wszelkie luki w obronie serwera a potem zostają usunięte. W efekcie zabezpieczenie są udoskonalane, a nasze informacje znacznie bezpieczniejsze.