Zyski z prowadzenia punktu kurierskiego franczyza potrafią być zaskakująco wysokie.

21 lutego, 2021 0 przez admin

W naszych czasach ogromną ilość paczek nadajemy kurierem. Z tej m.in. przyczyny własny punkt kurierski. Jest to miejsce, do jakiego klienci mają okazję przynosić paczki do przesłania przez wybraną przez siebie firmę kurierską i bardzo dobry metodę na własny biznes. Część pieniędzy od każdej wysłanej przesyłki jest zyskiem osoby , która prowadzi punkt kurierski. Na miesiąc dochód ten może wynieść nawet parę tysięcy pln. Jak otworzyć taki punkt? Nie warto otwierać punktu samemu.

 

Problemem może być już podpisanie umów z firmami kurierskimi, gdyż nie każda taka firma decyduje się na podpisywanie umów z takim przedsiębiorcą. Znacznie lepszym wyjściem jest otwarcie punktu kurierskiego franczyza. Jest to związane z o wiele niższymi kosztami. Podpisując umowę franczyzową i płacąc pewną sumę można mieć pewność, iż wszystko co potrzebne do otwarcia punktu będziemy mieli zapewnione. Franczyzodawca zagwarantuje odpowiedni wystrój naszego lokalu, zatroszczy się o wszelkie działania reklamowe oraz – co bardzo istotne – zagwarantuje możliwość wysyłania paczek za pośrednictwem każdej liczącej się na rynku spółki kurierskiej. Dochód gotówki ma możliwość okazać się niespodziewanie wysoki Dochody z otwarcia takiego punktu mogą być naprawdę wysokie i to bez względu na lokalizację punktu. Zlecenie odbioru paczki wprost od nadawcy za każdym razem jest związane z pewnymi kosztami, więc nadawca płaci trochę więcej. Siedziby spółek kurierskich zazwyczaj są zlokalizowane na przedmieściach miast, niekiedy w odległych aglomeracjach.

 

Dostarczenie przesyłki do siedziby firmy bardzo często jest dla nas mało opłacalne, wiąże się z kosztami a także niepotrzebną stratą cennego czasu. Osoby chcące przesłać paczkę bardzo chętnie dostarczą ją do będącego niedaleko punktu kurierskiego. Paczki kurierem wysyłają także różni biznesmeni. Zdarza się, że wysyłają w taki sposób nawet po kilkadziesiąt paczek jednego dnia. Nawet parę złotych zarobku od paczki przełoży się więc na niemałe przychody a także spore profity dla punktu kurierskiego.